نتایج جستجو برای عبارت :

مارمولک

مارمولک غواص این نوع خزنده زیبا که بومی کاستاریکاست با شیوه عجیب خود میتواند تا شانزده دقیقه یا بیشتر زیر آب بماند محققین معتقدند با استفاده از حباب روی بینی آنالس ها میتوانند زیر آب به نوعی تنفس کنند.این مارمولک ها در آبهای کم عمق ساحلی و بین صخره ها زندگی میکند و از آبزیان ریز و نوزادان موجودات دریایی تغذیه میکند
تعبیر خواب مارمولک چیست
تعبیر خواب مارمولک زیاد در خانه منفی است و ممکن است نشانه هشدار باشد. تعبیر دیدن مارمولک در خواب به این معنی است که ممکن است خیلی زود یکی از نزدیکان به شما فریب‌تان می‌دهد و به شما حمله می‌کند، بنابراین پس از دیدن خواب مارمولک بزرگ یا مرده باید مراقب باشید. ممکن است خبر نداشته باشید اما دشمنان زیادی در زندگی دارید. تعبیر خواب مارمولک از دید معبران غربی یعنی دشمنان در صدمه زدن به شما پیروز می‌شوند. باید در محل کار خی
برنج و ماش را خوب بجوشان.هویج های آبپز را اضافه کن.صبر کن تا آبش را برچیند.حالا دوتا شعله پخش کن بنداز زیر قابلمه و منتظر بمان تا "دمپختک" بخار بیاندازد و با خیال راحت بپزد.قابلمه را بگذار توی زیرزمین.مارمولک گوشتالوی آنجا همه را میخورد و آرام آرام بزرگتر می‌شود.یک روز با دمپایی میکوبد تو فرق سرت.محتویات لزج معده‌ات پهن می‌شود روی زمین سرد و مرطوب.هیچ کسی جمعت هم نمیکند.مورچه ها ذره‌ذره‌ات را جدا می‌کنند برای قوت زمستانشان.
آفتاب نارنجی غ
مارمولک یکی از جانوران مفید برای باغچه و دوست گیاهان است. بنابراین اگر میخواهید سلامت خاک و گیاهان خودرا حفظ یا تقویت کنید، روشهای جذب مارمولک به باغچه را یاد بگیرید.
 در صورتی که نیازهای مارمولکها را تامین کنید میتوانند در باغچه ها و فضاهای سبز شهری و روستایی نیز زندگی کنند. باغچه های در هم ریخته برای مارمولکها شرایط زندگی را فراهم میکنند. مارمولک به مکانی برای پنهان شدن و کمین کردن برای شکار طعمه و تغذیه و استراحت نیاز دارد و همچنین به پن
داشتم به بچه‌مارمولک آن‌شب فکر می‌کردم که توی تاریکی راه‌رو دیدم‌اش؛ خسته و خواب‌آلود بودم؛آن‌قدری که یادم نمی‌آید آن‌ جسم سنگین چه بود؛ فقط می‌دانم گذاشتمش روی مارمولک تا به درک واصل شود که نشد. صبح آمدیم و دیدیم بچه‌مارمولک دم‌اش را جا گذاشته و رفته! یا سوسک آن روز عصر که یک‌هو رفت زیر تخت و در نیامد؛ یا عنکبوتی که ماه‌ها روی سقف هال زندگی می‌کرد و حالا نیست. کجا رفتند؟ شاید از یه سوراخی به دنیای زیرزمین. به این فکر می‌کنم که اگر ز
تا حالا به تفاوت مارمولکای سفید با سبز دقت کردید؟
مارمولکای سفید از مارمولکای سبز قشنگترن اما خیلی کند تر از مارمولکای سبزن و همینطور به نسبت خیلی احمق ترن 
پریروز صبح دیدم یه مارمولک سفید روی کتونیم نشسته رفتم نزدیکتر یکم ناز و نوزش دادم بعد گفتم پیشته اما نرفت گفتم پیشته پیشته اما بازم نرفت به خیال خودش با رنگ سفیدش رو کتونی مشکی من تونسته استتار کنه :| 
دیگه اومدم با دستم پیشته بدمش که احمق اعظم یکاره رفت توی کتونی :| 
حالا هر چی کتونی رو ب
یعنی ی کاری کرد کارستون
من خواب بودم دخترک ساعت ده و نیم بیدارشد. منم بیدار کرد پاشدم براش پویا زدم و بهش گفتم خوابم میاد توی همون سالن خوابیدم. خوابم برد و دیگه نفهمیدم چی شد
فقط ساعت 12 با صداش از خواب بیدارشدم. با آرامش ایستاده بود کنارم و گفت مامان ی مارمولک داره روت راه میره. و با انگشتش نشون روی کتفم رو نشون داد  نگاه کردم دیدم راست میگه فقط اینکه مارمولکه مرده بود خشک شده بود، ی تکون دادم مارمولکه از تنم افتاد پایین. با سعی در حفظ آرامش بد
امروز هم از
آن روزها بود. از همانها که مارمولک در وجودم خزیده  بود. اسمش را گذاشته­ام مارمولک چون حسی ریز
است اما وقتی در وجود آدمی می­ خزد، پدرش را درمی آورد.  از آن حسهای بدی که در وجود آن پخش می شود و تا
او را از کار و زندگی نیندازد، دست بردار نیست. خلاصه، مارمولک در وجود من می
خزید، گردن درد خسته ام کرده بود و بی حوصله بودن برای کار کردن بر پروژه داشت،
اوقاتم را تلخ می کرد. بنابراین همه شرایط آماده بود تا پیاده روی نروم و بخزم توی
صندلی ام و سر
دانلود رایگان فیلم سینمایی مارمولک
فیلم ایرانی مارمولک به کارگردانی کمال تبریزی
کارگردان: کمال تبریزی | ژانر: کمدی، خانوادگی | سال تولید: 1382 | تاریخ انتشار: 2 فروردین ماه 1399
مدت زمان: 110 دقیقه | نوع: سینمایی | مخاطب: خانواده | کیفیت: WEB-DL
حجم: متفاوت | محصول کشور ایران | تهیه کننده: منوچهر محمدی
خلاصه داستان: رضا مثقالی معروف به رضا مارمولک دزد سابقه‌داری است که بارها دستگیر و زندانی شده اما در آخرین دستگیری، اتهام او سرقت مسلحانه است. رضا را به زند
این پست جهت جلوگیری از اوردوز به علت مصرف کتاب و تلطیف فضای وبلاگ نگاشته شد.
با یک جیغ شروع شد. از پذیرایی به اتاق خواب دویدم، عیال گوشه دیوار جمع شده بود و با انگشت گوشه دیگری را نشان می‌داد و می‌گفت مارمولک.
باز مکالمه همیشگی شروع شد:
- مارمولک که ترس نداره، نمیخورتت که
-ولی من می‌ترسم
-آخه این ترس منطقی نیست
-جواد تو رو خدا بکشش
گفتم باشه صبر کن تو از اتاق برو بیرون.
رفتم مگس کش را آوردم تا حکم قصاص ارعابش را اجرا کنم، ساک و کیف‌هایی که دورش ب
دانلود فیلم مارمولک
»» کیفیت DVD-Rip – تریلر رسمی فیلم ««

ژانر فیلم : درام، کمدی

امتیاز فیلم : ۸٫۶/۱۰ – ۸,۲۶۰ رای

رده سنی : PG 

کارگردان : کمال تبریزی 

نویسنده : پیمان قاسم خانی

بازیگران : پرویز پرستویی، بهرام ابراهیمی، شاهرخ فروتنیان، رضا سعیدی، مهران رجبی 

محصول کشور : ایران 

تاریخ اکران : ۶ اسفند ۱۳۸۳

زمان فیلم : ۱۰۱ دقیقه 

زبان فیلم : فارسی
IMDB , Wiki

خلاصه داستان : داستان فیلم درباره یک زندانی به نام رضا مثاقالی است که به خاطر سریع ب
مارمولک طوقی ( Frilled-neck lizard)
این مارمولک بیشتر شبیه دایناسورهایی است که آدم می تواند در پارک ژوراسیک ببیند. این حیوان به خاطر طوق پوستی و غضروفی بزرگ و چین‌ دار اطراف گردنش به این نام خوانده می‌ شود.او در حالت عادی این پوست را روی بدن خود تا می کند اما هنگامی که احساس خطر کند آن را همانند چتر باز کرده، دهانش را گشوده و گاهی دمش را هم روی بدنش جمع می‌ کند و به این ترتیب چهره‌ ای ترسناک به خود می‌ گیرد.
1. فردا بر میگردیم تهران و از پس فردا باز ری ری و کتابخونه و اشک و آه و گریه و فلان و بهمان و بیسار :|
2. پاندا نباشید! آنقدر خسته! قبل خواب پا شوید بروید خرت و پرت هایی که به صورتتان مالیدید را بپاکید! اگر نپاکید صبح که پا شوید بابا نوئل می آید به صورتتان کلی جوش هدیه می دهد!
 #کلید_اسرار
3. چندتا دوست پیدا کردم. اولیش یه نی نیه :) از این نی نیا که پاشونو میخورن بعد همش تو مرحله تف تفین :)) دوست دومم نی نیه. قد نخود وزن داره! هنوز دوماهشه :) دوست سومم یه سگه
طبق تحقیقات انجام شده
کودکان اغلب ترس‌ها و فوبی‌های پدر و مادر را یاد می‌گیرند
و بعضی اوقات این ترس‌ها به شکل قوی‌تری در کودکان بروز می‌کند
مثلا مادرانی که از سوسک یا مارمولک می‌ترسند
معمولا فرزندانشان هم با این ترس بزرگ خواهند شد.
دانلود فیلم ایرانی مارمولک The Lizard 2004 دانلود رایگان فیلم ایرانی مارمولک The Lizard 2004 با لینک مستقیم با لینک مستقیم و کیفیت : Full HD 1080p + Full HD 720p + Full HD 480p فیلم ایرانی مارمولک Marmoulak به کارگردانی کمال تبریزی
نام فیلم : مارمولک – The Lizard 2004 ژانر : کمدی | خانوادگی زبان : فارسی کیفیت : Full HD 720p + Full HD 480p مدت زمان : 110 دقیقه امتیاز : 8,5 از 10 سال تولید : 1392 سال انتشار : 1398 سال انتشار : 2004 محصول کشور : ایران تهیه کننده: منوچهر محمدی کارگردان : کمال تبریزی, Kamal Tabrizi اطلاعات بی
شب‌های امتحان بعضاً به دلیل مصرف یک گالون قهوه تا خود صبح خوابم نمی‌برد و فقط چشم‌هام ُ تا صبح می‌بستم. و دیشب با وجود این که روز به شدت له‌کننده‌ای داشتم تا اذون صبح فقط چشم‌هام ُ بسته‌ نگه‌داشته‌بودم و بعدش که برای نیم‌ساعت خوابم بُرد، با دیدن خوابِ «مارمولک» از خواب پریده‌،  تمام مراحل قبلی را تکرار نموده و در  این لحظه هم که در محضر شما هستم. 
چند روز پیش نشستیم به تماشای فیلم مارموز ساخته کمال تبریزی.
میگفتند شبیه مارمولک است،اما شما بشنوید و باورنکنید که از مارمولک کلی ضعیف تر بود.فیلم یک داستان سیاسی در قالب طنز بود که زندگی مردی
به اسم صمد قدرتی را معرفی میکرد که دنبال ورود به دنیای سیاست بود.
نگاه من:
یک فیلم بی محتوا با کلی شخصیت که هیچ هویتی نداشتند.کاراکترها بدون معرفی و یک شناخت قبلی وارد صحنه میشدند و شروع به جنگیدن باهم 
می کردند.جنگی که نه هدفشون و نه نقشه و ابزارش معلو
1- جانوران مهره دار به چند گروه طبقه بندی می شوند؟ آنها را نام ببرید.
پنج گروه؛ ماهی ها- دوزیستان – خزندگان – پرندگان و پستانداران.

2- مار و مارمولک جزء کدام گروه از مهره داران هستند و چگونه حرکت می کنند؟
خزندگان - مار دست و پا ندارد و رود زمین می خزد امّا مارمولک دست و پای کوتاهی دارد و هنگام حرکت،شکمش روی زمین کشیده می شود.

این سوالات در 2 صفحه تهیه و تنظیم شده و شامل 15 سوال می باشد. از قسمت زیر می توانید این سوالات را دریافت کنید.
یک شتره بود. یا شاید هم نبود. آخه شتره توی خانه نبود. چون مسواکش را گم کرده بود. برای همین رفته بود بیرون تا مسواکش را پیدا کند.
تا مارمولک را دید، گفت: «تو مسواک منو ندیدی؟ می خوام دندونام رو مسواک کنم.»
مارمولک دُمش را تکان داد و گفت: «نه که ندیدم، آخه مسواک تو به چه درد من می خوره.»
شتره رفت و مارِ فیس فیسو را دید، گفت: «تو مسواک منو ندیدی؟»
مارِ فیس فیسو گفت: «بله دیدم. تو دست مورچه خانوم بود اما نمی دونم مسواک تو، توی دست اون چیکار می کرد.»
شتره
وقتی کسی تعریف میکنه که یه مارمولکو کشته من غش میکنم و مدام بهش میگم چطور تونستی؟؟؟
اگه ببینمش که ممکنه تا مرز سکته هم برم
درمورد سوسک هم حداقل جیغ میکشیدم که از وقتی تو خونه قبلی لونه کردن صمیمی تر شدیم باهم :)
در مورد مار نمیتونم فک کنم! و اگه فیلمشو ببینم حتما شب خواب وحشتناکی از خواهم دید!
.
.
.
اما همین من سر کلاس آزمایشگاه فیزیولوژی
وقتی قرار بود نواسانات ماهیچه پشت پای قورباغه رو اندازه گیری کنیم داوطلب شدم از طرف خانوم ها قورباغه ی بی نو
سلام  دوستای گلممم، یه مقاله درباره خزندگان براتون آماده کردم 
اصلا بیاید از اول شروع کنیم! چه چیزی خرنده رو خزنده میکنه؟!
خزنده پوستی پولک دار داره، تخم میگذاره و «خون سرد» هم هست. یعنی بدن خزنده گرما تولید نمی کنه و به اندازه ی محیط گرم و سرد میشه. (بیچاره ها) مارمولک ها، مار ها، لاک پشت ها، و تمساح ها همه خزنده اند. حالا بیاین چند تا از این خزنده ها رو توضیح بدیم مثل... مار ها و...!! 
مار ها
مارها همه شون گوشت خوارن. بعضی از اونها حشره و کرم می خو
چند روزی بود ارتش مورچه‌ها به اتاق من بینوا هجوم آورده بودند. اوایل فقط اطراف دیوار رژه می‌رفتند، من هم کاری به کارشان نداشتم و اطرافشان نمی‌نشستم. اما از دیروز و امروز به سمت کتابخانه‌ام هجوم برده بودند و نزدیک کتاب‌هایم کشیک می‌دادند. خب من هم احساس خطر کردم و علیرغم میل باطنی‌ام جاروبرقی را برداشتم و به سمتشان گرفتم. خدا شاهد است همین الان که دارم برایتان این ماجرا را تعریف می‌کنم گریه‌ام گرفته. با چه سنگدلی لوله‌ی جاروبرقی را به س
نهم. لیون توله‌سگ شکاریمان بود؛ یک سگ اصیل و نژاددار قهوه‌ای رنگ. وقتی بابا او را به حیاط خانه آورد، قد و قوارهٔ دمپایی شستی صورتی‌رنگ من بود و خیلی کوچک. کم‌کم بزرگ شد. آن‌روز قرار بود من بهش غذا بدهم. نزدیکش که شدم فهمیدم زنبوری دماغش را نیش زده و عصبی است. غذایش را در ظرف خالی کردم و پایم را جلو بردم تا زنبور را بکشم که ناگهان... بله! لیون حمله کرد و دندان‌های نیشش را تا ته فرو کرد در زانوی کوچک من هشت‌ساله! او از نیش زنبور عصبانی بود و دق و د
تابستان است و لابد خیلی هایمان درگیر سوسک و پشه و مورچه. چگونه بدون سم پاشی و کشتن حیوانات، از دستشان خلاص شویم؟
۱_ نور را از فضا دریغ نکنید. خاصه نور خورشید زیبا را. 
۲_ اب و غذا را با در باز در فضا نگه داری نکنید. 
۳_ بریزید بیرون و حسابی تمیز کنید. 
۴_ درزهای خانه را با صابون گلنار سبز پر کنید.
۵_ با جست و جو در اینترنت ادویه ، روغن یا سرکه ای که باعث فراری دادن جانور خانه تان میشود را پیدا کنید. فلفل روی مورچه ها و نعنا روی سوسک ها جواب میدهد. به شد
بعله، فوقع ما وقع، پس شد آنچه شد :) 
دوباره موسم رفتن به خوابگاه رسید. خوابگاه جدید، همون قدر که قبلی خوب و تمیز و درست و حسابی بود؛ خیلی پکیده و درب و داغونه و البته دور از دانشگاه که تنها مسیر مناسب، پیاده رویه. و از همه چیز بدتر اینه که باید همزیستی مسالمت آمیز داشته باشم با جانوران زبان آدم نفهم، اعم از: سوسک و مارمولک و گربه که در اتاق ها و راهرو ها رویت شده و علاوه بر اونها، هم اتاقی ها. گاهی تحمل کردن این شرایط برام خیلی سخت و آزاردهند
اوج وقاحت و گستاخی بعضی ها اونجایی نشون داده می شه که توی دعوا بصورت یک طرفه هرچی از دهن کثیف شون در میاد و لایق خودشونه به منتقدین ، مخالفان و دریک کلام دژمنان میزنن ، و طرف مقابل رو وادار به سکوت میکنند که هیچ ، بعدش ادعای مظلومیت هم میکنن  و میگن دژمناااان باید عذر خواهی کنن تا ما کوتاه بیایم   
آدم اصلا از بهت لال میشه نمیدونه اسم اینارو چی بذاره که درخور باشه !!!
وبلاگ زدن یکطرفه ، به یک دختر بی گناه میگه موذی مارموز مارمولک آب زیرکاه آش
حسین از بقیه پسرهایم شیطون‌تر بود یعنی شادتر بود. وقتی حسین آقا در خانه بود اگر در بدترین حالت‌ روحی هم قرار داشتیم خنده را روی لبمان می‌آورد.یک روز برادر بزرگ‌ترش با دوستش آمدند در خانه و گفتند: مامان حسین سر من و دوستم را با آجر شکست من با تعجب پرسیدم: چطور حسین که از شما کوچکتر است سر دو نفر شما را با هم شکست⁉️حسین گفت: می‌خواستم مارمولک بکشم، آجر را به دیوار زدم، آجر دو قسمت شد و سر هردو نفرشان شکست. حسین در عین شیطنتی که داشت خیلی مظلوم
سالها، در خانه ی ما، یکی از عادی ترین اتفاقهایی که می افتاد، شنیدن صدای جیغ بنفش (و حتی قرمز، آبی، زرد و صورتی!) من بود و هیچ کس با شنیدن چنین صدایی، حتی سرش را بلند نمی کرد که ببیند چه شده است؛ چون همه می دانستند که مارمولک یا گربه دیده ام یا چیزی از دستم رها شده است یا پایم به جایی خورده است یا... و خلاصه این که چیز خطرناک یا مهمی نیست! 
زمانی که همسر برادر، تازه به جمع ما پیوسته بود، تنها کسی بود که به جیغهای من واکنش می داد و نگران می شد! اما او ه
جوجه تیغی ها حیواناتی بامزه و کوچک هستن ، من در این مقاله ی کوتاه ، شیوه زندگی جوجه تیغی ها رو نوشتم
جوجه تیغی پستانداری کوچیک در خانواده ی خارپشت ها و در رده ی پستانداران هست
طول جوجه تیغی ها بین 10 تا 30 CM هست و وزن آنها با توجه به گونه های مختلف متفاوته ، جوجه تیغی ها پاهایی کوچک دارن و کل بدنشان با خوار های ریز پوشانده شده و از آنها در برابر شکارچی ها محافظت می کنن ، جوجه تیغی ها در شب به دنبال غذا می رن و همه چیز خوار هستن ، و از جوندگان ک
به گزارش  مجله اینترنتی چفچفک به نقل گجت نیوز : کشف بقایای فسیل گونه ای از مارهای باستانی نشان می دهد که داستان تکامل این گونه پر از رمز و راز بوده است و  دیرینه شناسان با مشاهده این فسیل دچار حیرت شده اند.
کشف بقایای فسیل گونه ای از مارهای باستانی دانشمندان را در بهت فرو برده است، زیرا این مار دارای ویژگی است که بسیار بعید و به دور از ذهن می نماید.
دیرینه شناسان این مار را Najash rionegrina نامیده اند و فسیل های سر و اندام های پشتی این مار سالم باقی م
خب عرضه امروزم تمام شد، به نسبت عرضه اولیه های قبلی سرعتمون خیلی بهتر بود، و من از۸صبح تا ۷پشت سیستم بودم،امروز فروشنده مهربان تو بندر جارو برقی و تستر و گریل برام فرستاد من حتی پولشم ندادم گفت مشتریمی وبراتون ارزش قایلم هروقت پول داشتین پرداخت کن، من چی بگم؟ جزتشکر تستشون کردم اوکی بودن،گاهی وقتا میام خونه دلم میخواد یکی منتظرم باشه یا نه من منتظر کسی باشم، بیشتر اوقاتم تنهاییمو دوستدارم و ازش لذت میبرم، اینجا خونه منه و مراقب خودمم و سخ
سلام به دوستای گلم ، جوجه تیغی حیوونایی های کوچولو موچولو هستن که برای آشنایی بیشتر با اونا می تونین این مقاله رو بخونین

طول جوجه تیغی ها بین 10 تا 30 CM هست و وزن آنها با توجه به گونه های مختلف متفاوته ، جوجه تیغی ها پاهایی کوچک دارن و کل بدنشان با خوار های ریز پوشانده شده و از آنها در برابر شکارچی ها محافظت می کنن ، جوجه تیغی ها در شب به دنبال غذا می رن و همه چیز خوار هست
جوجه تیغی ها حیواناتی بامزه و کوچک هستن ، من در این مقاله ی کوتاه ، شیوه زندگی جوجه تیغی ها رو نوشتم ^-^
طول جوجه تیغی ها بین 10 تا 30 CM هست و وزن آنها با توجه به گونه های مختلف متفاوته
جوجه تیغی ها پاهایی کوچک دارن و کل بدنشان با خوار های ریز پوشانده شده و از آنها در برابر شکارچی ها محافظت می کنن
جوجه تیغی ها در شب به دنبال غذا می رن و همه چیز خوار هستن ، و از جوندگان کو
جوجه تیغی ها حیواناتی بامزه و کوچک هستن ، من در این مقاله ی کوتاه ، شیوه زندگی جوجه تیغی ها رو نوشتم
طول جوجه تیغی ها بین 10 تا 30 CM هست و وزن آنها با توجه به گونه های مختلف متفاوته ، جوجه تیغی ها پاهایی کوچک دارن و کل بدنشان با خوار های ریز پوشانده شده و از آنها در برابر شکارچی ها محافظت می کنن ، جوجه تیغی ها در شب به دنبال غذا می رن و همه چیز خوار هستن ، و از جوندگان ک
سلام به دوستای گلم ، جوجه تیغی حیوونایی های کوچولو موچولو هستن که برای آشنایی بیشتر با اونا می تونین این مقاله رو بخونین

طول جوجه تیغی ها بین 10 تا 30 CM هست و وزن آنها با توجه به گونه های مختلف متفاوته ، جوجه تیغی ها پاهایی کوچک دارن و کل بدنشان با خوار های ریز پوشانده شده و از آنها در برابر شکارچی ها محافظت می کنن ، جوجه تیغی ها در شب به دنبال غذا می رن و همه چیز خوار هست
جوجه تیغی ها حیواناتی بامزه و کوچک هستند ، من در این مقاله ی کوتاه ، شیوه زندگی جوجه تیغی ها رو نوشتم ^-^
جوجه تیغی پستانداری کوچک در خانواده ی خارپشت ها و در رده ی پستانداران است .
طول جوجه تیغی ها بین 10 تا 30 CM است و وزن آنها با توجه به گونه های مختلف متفاوت است .
جوجه تیغی ها پاهایی کوچک دارند و کل بدنشان با خوار های ریز پوشانده شده و از آنها در برابر شکارچی ها محافظت می کند .
جوجه تیغی ها در شب به دنبال غذا می روند و همه چیز خوار هستند ، و از
جوجه تیغی ها حیواناتی بامزه و کوچک هستند ، من در این مقاله ی کوتاه ، شیوه زندگی جوجه تیغی ها رو نوشتم ^-^
جوجه تیغی پستانداری کوچک در خانواده ی خارپشت ها و در رده ی پستانداران است .
طول جوجه تیغی ها بین 10 تا 30 CM است و وزن آنها با توجه به گونه های مختلف متفاوت است .
جوجه تیغی ها پاهایی کوچک دارند و کل بدنشان با خوار های ریز پوشانده شده و از آنها در برابر شکارچی ها محافظت می کند .
جوجه تیغی ها در شب به دنبال غذا می روند و همه چیز خوار هستند ، و از
و من هیچوقت از زندگی سیر نمیشوم...یک دختربچه‌ی دوازده ساله درونم نفس میکشد و من جانانه او را بزرگ میکنم...میگذارم وسط خیابان رقص‌پا کند بدون آنکه از نگاه پیرمردانِ شکاک بترسد...میگذارم وسطِ رانندگی کردنش پنجره را پایین بیاورد و از هوای خنکِ زمستانی که لای موهای لختش میپیچد لذت ببرد و دلهره‌ی شالِ افتاده‌اش را نداشته باشد...میگذارم وقتی بچه‌های کوچکتر را دید،مارمولک‌بازی در بیاورد و به زور هم که شده لبخند بچسباند گوشه‌ی لب‌های مات‌زده‌
من چرا  یادم نمی یاد کجا خوندم آدم با دو تا ترس به دنیا می یاد 
زیر لب حرف می زد با لباس شاد خوش رنگش کتاب ها را در قفسه می چید یعنی با من بود حرفش به دلم نشست  ولی خجالت کشیدم بپرسم مثلا چه ترس هایی 
یک آن احساس کردم با یک اتوبوس تصادف کردم یک خانم  چاق با هفت هشت کیلو ارایش به من تنه زد با جیغ های گوش خراشش پشت در قایم شد به پیرمرد لنگی که یک پلاستیک در دستش بود گفت بختیار عینهو بختکی اه  نزدیک نشو خانم اهورایی به این دیوونه بگین الان من رو می ک
دخترم فعلا با قصه های مارمولکی میخوابه !
اسامی خانواده مارمولک ها !!! 

مارمولکی که میاد پیش بچه هایی که جیغ میزنن : 
جیغ مولک ! 

مارمولکی که میاد سراغ بچه هایی که گریه میکنن : 
گر مولک 

بچه ی مارمولکا : 
نینی مولک

بزرگ مارمولکا :
بیگ مولک 

رییس مارمولکا: 
مورمالک 

پ ن :هی که به روز موعود نزدیک تر میشیم هوا غبار آلود تر میشه و فتنه ها عجیب و غریب تر . مواظب باشید !!!
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایته علی ابن ابی طالب و اولاده

خواب و خوابهای جالب

ما می­دانیم که انسان و احتمالا بیشتر یا برخی از جانوران در طی شب یا روز که به خواب می­ روند، خواب می­ بینند. اما آیا روزی مشخص خواهد شد که گیاهان و حتی موجوداتی که ما با چشم خود نمی­ بینیم نیز خواب می­ بینند. موجوداتی از قبیل جن( و زیر مجموعه های آنان)، موجودات فضایی، موجودات ریز میکروسکوپی ( از قبیل میکروب، ویروس، باکتری و...)، سلولهای بدن ، اسپرمها و تخمکها نیز آیا خواب می­ بینند یا اصلا به خواب می­ روند. در حال حاضر شاید هن
شاهزاده کوچک هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که دروغی ناچیز و بی‌اهمیت، که برای خوشایند مادرش گفته است، به هیجان‌انگیزترین و متفاوت‌ترین ماجرای زندگی‌اش بینجامد. با وقوع این حادثه معمول، او به ناگاه مجبور می‌شود که به‌ یاری جادوگر قلعه، به سرزمین جدیدی به نام سرزمین دروغ برود؛ همان جایی که همه دروغ‌هایی که انسان‌ها گفته‌اند و می‌گویند، به واقعیت قابل‌لمسی تبدیل می‌شوند و این خود آغاز سفری جالب است پر از ماجراهای اسرارآمیز و جادویی. کاتا
بازدید از جذاب ترین و شگفت انگیز ترین پارک های ملی اندونزی 
شکوه طبیعی اندونزی در یک مکان گرمسیری که از 17000 جزیره مختلف تشکیل شده است، بهشتی خیره کننده را برای افراد محلی و گردشگران فراهم می کند. تنوع این مناظر طبیعی، زیبایی پر جنب و جوش از جانوران را به نمایش می گذارد و استوا را به حرکت در می آورد. در این کشور زیبا می توانید قله های آتشفشانی را که جنگل های زمردی را سرخ کرده اند، مشاهده کنید یا آب های لاجوردی شفاف و درخشان، زندگی دریایی را ببنی
مشاور پرورش شترمرغ

پاهای قوی شترمرغ تنها به منظور سریع دویدن تکامل نیافته اند ، بلکه در هنگام دفاع از خود نیز این پاها نقش یک نیزه بسیار موثر را ایفاء می کنند. هنگامی که شترمرغ توسط یک شکارچی مانند شیر ، یوز پلنگ ، لئوپارد ( لئوپارد، گربه های وحشی و بزرگی هستند که جثه ی آن ها، کمی کوچکتر از شیر است ) و ... مورد حمله قرار میگیرد. یک ضربه توسط این پاها می تواند منجر به مرگ شکارچی شود. این را بررسی کنید، هر دو پای شترمرغ با یک پنجه ده سانتی تیز مسل
در پستهای قبلی با یادگیری با نظارت و بدون نظارت آشنا شدیم.
خوشه بندی یا Clustering از روشهای داده کاوی است که از یادگیری بدون نظارت استفاده می کند. در واقع خوشه بندی بدون داشتن یک مثال آموزشی و بدون هر گونه ناظر سعی در پیدا کردن شباهتهای موجود در داده ها دارد به گونه ای که موارد شبیه بهم در یک خوشه قرار می گیرند و موارد داخل دو خوشه متفاوت با هم تفاوت فاحشی دارند. شباهت بین دو مورد بر اساس فاصله اقلیدسی بین آن دو سنجیده می شود به گونه ای که هر چه فاصل
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی  است – اصطلاح انتروپی – یعنی به سمت اضمحلال
ویا نابودی رفتن  است- درفیزیک میگویند که
ماده بوجود نمیاید واز بین نمیرود عجب مگرماده را-وزن –کردن؟ جدا جداشدن از اعضا
دراتم را انتروپی میگویند وجالب  است
الکترون جدا شود کارتمام است وماده 
نمیتواند  دربعضی موارد انرا جبران
کند مثلا اورانیوم بعلت از دست دادن الکترون به سرب تبدیل میشود ودوباره به
اورانیوم تبدیل نمیشود- ودربعضی موارد میشود این هنر خداوندمنان
به نام خدا
بهترین قسمت زندگی لحظه ای است که قبل از غروب، در طبیعتبه درختان و ابرها نگاه کنیو هم صدا با کوهها و گنجشک ها، خدا را ستایش کنیسبحان اللهباسلام خدمت همه کاربران بیان موضوع امروز من بهترین روز زندگی من است حالا بگو چرا؟پریروز خیلی غمگین بودم به خاطر زبان چون گفته بود که در کتاب زبان اخرش سه سفحه درباره فعل ها است که باید به گذشته بگویی و همراه با معنی حالا توجه اش اینجاست که کسی بهم نگفت که فردا یک شنبه این روز تعطیل است حالا فکر کنم
به نام خدا
بهترین قسمت زندگی لحظه ای است که قبل از غروب، در طبیعتبه درختان و ابرها نگاه کنیو هم صدا با کوهها و گنجشک ها، خدا را ستایش کنیسبحان اللهباسلام خدمت همه کاربران بیان موضوع امروز من بهترین روز زندگی من است حالا بگو چرا؟پریروز خیلی غمگین بودم به خاطر زبان چون گفته بود که در کتاب زبان اخرش سه سفحه درباره فعل ها است که باید به گذشته بگویی و همراه با معنی حالا توجه اش اینجاست که کسی بهم نگفت که فردا یک شنبه این روز تعطیل است حالا فکر کنم
البته این بار نمیخواهم خیلی سریع توپی از انرژی و هیجان را به دنیا پرتاب کنم.خیلی آرام تر شده‌ام.خیلی کلنجار رفته‌ام.داد زده‌ام.سرم را به شیشه تکیه داده‌ام و دست هام را فشار داده‌ام روی چشم هام.تابستان تنبلی هم شده امسال.دیشب یکی از کنکوری های پارسال هم این را تایید کرد که جان آدم در می‌آید تا تمام شود.من که ظاهرا مشکلی ندارم.شب ها در خوابم ماجراجویی میکنم.روزها به سکوت می گذرد:سکوت صبح و ناله‌های آرام یخچال خانه،سکوت کوچه ها،سکوت اتوبوس
به نام خدا
البته این بار نمیخواهم خیلی سریع توپی از انرژی و هیجان را به دنیا پرتاب کنم.خیلی آرام تر شده‌ام.خیلی کلنجار رفته‌ام.داد زده‌ام.سرم را به شیشه تکیه داده‌ام و دست هام را فشار داده‌ام روی چشم هام.تابستان تنبلی هم شده امسال.دیشب یکی از کنکوری های پارسال هم این را تایید کرد که جان آدم در می‌آید تا تمام شود.من که ظاهرا مشکلی ندارم.شب ها در خوابم ماجراجویی میکنم.روزها به سکوت می گذرد:سکوت صبح و ناله‌های آرام یخچال خانه،سکوت کوچه ها،سکوت اتوبوس
چکیده

رضا
مثقالی یک زندانی که دزد است و شاید دزد مسلح هم باشد. در مواجهه با آقای مجاور
رئیس خشن و سخت گیر زندان که مدعی تربیت زندانیان شرور و ناسازگار است مرتباً بر
اثر پاسخ های سربالا به انفرادی میرود. بالاخره رضا در بیمارستان در برخورد با یک
روحانی متفاوت و مدرن اندیش از هوش و نبوغ خود استفاده کرده و با پوشیدن لباس
روحانی از زندان فرار کرده و یه یک شهر کوچک مرزی میرود تا بتواند با پاسپورت جعلی
از مرز عبور کند.

از
آنجا که مردم بعنوان یک روحان
به نام خدا
شاید اولین قدم برای یک نفر که قصد داره با زیست شناسی بیشتر آشنا بشه این باشه که بدونه نامگذاری‌ها بر چه اساسی هستن اصلا چرا تمام اسامی چند قسمتی هستن و اصلا چرا باید روی یک مارمولک یا... اسم آدم گذاشته باشن. 
خب دلیلش اینه که فقط ما نیستیم که نام و نام خانوادگی داریم توی زیست شناسی همه چیز نام و نام خانوادگی دارن برای همین هم اسامی توی علم زیست شناسی دو یا سه قسمتی میشه چون یک بخش که میتونه هر چیزی باشه و این رو کسی که اولین بار کشفش کرده انتخاب
به نام خدا
به نام خدا
عزیز دورم‌آن روز هر کجا که قدم می‌زدم تو را همراه خودم می‌دیدم، گاهی در کنارم، گاهی در مقابل، مواقعی در پشت و در جلوی خودم. آن‌جا که بوی بهارنارنج‌ها را آمیخته به بوی سوخته‌ی چوب در مشام کشیدم، تو هم بودی یا آن‌جایی که دم مارمولک سبز بزرگی را کنار دریاچه تعقیب کردم تا زیر بوته‌ها. می‌دانم توی باغ پرتقال‌ها داشتم آن عنکبوت نیم‌سانتی فسفری رنگی را که لای شاخه‌ها تار بسته بود، به تو نشان می‌دادم وگرنه دیگران ذوقم را درک نکردند، نگاه هیچ
گونه های قناری
قناری ها به خاطر آهنگشان مشهور هستند. اما برخی از پرورش دهندگان بیشتر به صفات دیگر علاقه مند هستند. انواع مختلف قناری در سه گروه گسترده قرار می گیرد - انواع مختلفی که از نظر نوع (ویژگی های بدنی یا شکل) تولید می شود ، آنهایی که برای رنگ پرورش می یابند و آنهایی که برای ترانه پرورش می یابند.قناری ها را تایپ کنیدپرورش دهنده هایی که Type Canaries را حفظ می کنند به جای رنگ و آهنگ به شکل ، شکل و اندازه علاقه دارند. در طول 200 سال گذشته انواع مختل
– طرف قد 2 متر و نیم، وزن 140، بازوش دور کمر من، فاقد هرگونه چربی تو تلویزیون اومده می گه توصیه من به جوونا اینه که از مکمل ها استفاده نکنندخودِ لامصبت آخه با نون و پنیر اینجوری شدی؟
– از مارمولک له شده زشت تر، پسربچه تو سن بلوغه. اصلا مثل کوبیسم می مونه، هیچیش به هیچیش نمیاد
– دیشب که خوب می خوردین این چی چیه آوردین؟(گروه بانوان در مراسم پاتختی در هنگام باز کردن کادو)
– زندگی همیشه در جریانه ولی ما رو در جریان نمی ذاره!
– یه سوال ذهن منو مشغول ک
بزرگترین ضربه ای که به یکی میتونید بزنید اینه که از اعتمادش سو استفاده کنید، و به اعتمادش ضربه بزنید....
اصلا فکر نمیکردم این جمله اینقدر روی بچه های کلاس هشتمی تاثیر داشته باشه که خودشون تک تک بیان و به سوالاتی که تقلب کردن اعتراف کنند:)))
اعتراف میکنم اولین تجربه معلمیم هم خیلی سخته برام و هم خیلی شیرین.
توی این مدرسه ای که درس میدم کلاس هشتمیا معروفن به بد و شیطون بودن . مدیر مدرسه میگه اینا همشون عین مارمولک میمونند، اصلا نمیشه کنترلشون کرد.
یکی از دلایلی که من فیلم ایرانی نگاه نمی
کنم کپی برداری و سرقت های هنری هستش که نه فقط در حوزه فیلم و سینما بلکه
در همه چیز شایع شده ، چه در نقاشی و طراحی و هنر ،موسیقی و خوانندگی و حتی
شعر و نویسندگی !نمیدونم واقعا یه عده چه فکری پیش خودشون می کنند
!هنرمندی که خلاقیت نداشته باشه که دیگه هنرمند نیست!یارو هر آلبومی که
منتشر کرده دقیقا و عینن از یه خواننده ترک کپی کرده آهنگ رو یا مثلا فیلم !
میدونید
خوشم نمیاد یه روز یک کلاسیک رو ببینم که مثلا
از صبح می خواستم این پست رو بنویسم هی گفتم حالا کار دارم بعدا. الان ولی شب هست.

روزها اگر خیلی باد نیاد و بارونی نباشه میرم رو میز تو حیاط کار میکنم. بعد خب اینجا جک و جونور خیلی زیاده دیگه! هی مارمولک در سایزهای مختلف میاد کت واک میره و مورچه و سوسک و ... میرن و میان و ... :))
خب اینا جدید نیستند و همه جای دنیا هستند و البته که اینجا بیشتر هستند و ما تو خونه هم گاهی داریمشون.

ولی همین جور که نشستم کار میکنم از تو بوته و درختچه های اطرافم صدای حرکت پ
نگاهش طوری بود که از چشم هام می گذشت و رسوخ می کرد تو تک تک سلول های بدنم.یهو وسط لرز کردن، آتیش گرفتم.لب هاش بلاتکلیف از هم فاصله گرفتند و تا خواستند کلمه ای تحویلم بدند، از ورای شونه اش نیما و نسترن رو دیدم که با دو به سمت ساختمون می اومدند.لب هاش رو بست و نگاهم رو دنبال کرد و برگشت!نیما و نسترن از کنارمون گذشتند و متوجهمون نشدند. صورت پناهی مجددا چرخید به سمتم و من چرخیدم سمت ساختمون و با قدم هایی تند، به سمت اعضای خانواده ام حرکت کردم.وقتی به
با مامان و ساجده بابا رو سورپرایز میکنیمـازون طرف بین همون برنامه با ایده ی بابا مامانو سوپرایز میکنیم
یوعضیه ک ب ساجده میگم سورپرایزا ریخته شده توهم چرااا
بازگشت همه به سوی خوابگاه است،
دوباره  برگشتیم ب  همون وعض ک من نصفه شب بلند بخندم
مینا بامهربونی دعوام کنه
سر اینک کی چای بیاره بحث کنیم و از غذاهای سلف غر بزنیم
اما ته ته همه ی این ناله ها ازین روزا اینو یادم می مونه
که تو اتوبوس نتونم جلو خندمو بگیرم و بلند بلند بخندم همینطور فقد
ک دلم
سلاااااام
چطورین
خوبین
چه خبر
خانواده چطورن
خوبن
آقا دلم میخواد برم پارک
ینی کرونا تا ده سال دیگه ام نمیره؟!
میخوام برم بستنی بخورم
دلم موز میخواد!
دیدین شص تومن شده؟!!!
اصن ی وعضی
پراید نود میلیون؟!!!
:/
یا مامان
یا خود خدا
چیکار داریم میکنیم با خودمون
من باخودم دارم چیکار میکنم؟ امساللللل هرچیییی شد میرم دیگه کار ندارم به اینکه بابام بگه نرو مامانم بگه برو و اینا.. جدا هرچی شد میرم
ولی اخه تا ته مردادددد؟! چ خبرههههههههه
رسما تابستون ندارم
مه
سال‌های سال است که کتاب می‌خوانم. اما خاطرۀ خواندن یک کتاب همیشه در ذهنم مانده و ناحق نیست اگر بگویم اولین کتابی بود که وقتی خواندمش، تک تک سلول‌های بدنم مورمور شد و کیفم کوک شد و سر جایم میخکوب شدم. کتابی با جلد سیاه‌رنگ که مال دایی بود و از ترس ما آن را توی بالاترین قفسۀ کتابخانه‌اش گذاشته بود. کتابخانه از این قفل‌های شیشه‌ای داشت و کلیدش را دایی همیشه بالای کتابخانه پنهان می‌کرد. اسم کتاب اما به قدری جذابیت داشت که حاضر باشم برای خوان
تعبیر خواب تمساح
خواب تمساح یکی از خواب های معمول است.اگر شما هم تمساح در خواب دیده اید و دنبال تعبیر خواب تمساح می گردید می توانید در این مطلب از سایت جسارت براحتی تعبیرخواب تمساح را مطالعه نمایید و متوجه شوید تمساح چه تعبیری دارد.
ممکن است که خواب شما به گونه ای باشد که برای تعبیر خواب خود نیاز داشته باشید تعبیر خواب دریا و یا تعبیر خواب مارمولک را بدانید ، برای دیدن این مطالب کافی است که بر وری لینک آبی رنگ کلیک نمایید تا خود به خود به صفح
امروز تولدمه :)
البته پریشب "اون" و میم و بقیه بچه‌ها تولد گرفتن برام. و تلاش بر این بود که سورپرایز بشم که خب با شکست مواجه شد  این دفعه. خیلی از بچه‌ها اومده بودن، فرشته جونم اومده بود :) خوشحال شدم. ولی خب به همون سرعتی که اومده بودن، رفتن. یعنی کیک خوردن رفتن :)) من موندم و اون و فرشته جون و مرتضی و الهام. ما هم بازی کردیم و حرف زدیم. شبش فرشته جون اینا رو رسوندیم، من رانندگی کردم. بعدشم برگشتیم. بعدش من یادم اومد عکس نگرفتیم :/ 
الف رید به حالمون
تعبیر خواب کرم
خواب کرم یکی از خواب های معمول است.اگر شما هم کرم در خواب دیده اید و دنبال تعبیر خواب کرم می گردید می توانید در این مطلب از سایت جسارت براحتی تعبیرخواب کرم را مطالعه نمایید و متوجه شوید کرم چه تعبیری دارد.
ممکن است خواب شما به گونه ای باشد که برای تفسیر خواب خود نیاز به تعبیر خواب مار و تعبیر خواب مارمولک داشته باشید ، روی لینک آبی رنگ مرتبط کلیک نمایید و وارد صفحه مورد نظر شوید.
تعبیر خواب کرم به طور کلی
دیدن کرم به طور کلی معنا
مشاور پرورش شترمرغ

پاهای قوی شترمرغ تنها به منظور سریع دویدن تکامل نیافته اند ، بلکه در هنگام دفاع از خود نیز این پاها نقش یک نیزه بسیار موثر را ایفاء می کنند. هنگامی که شترمرغ توسط یک شکارچی مانند شیر ، یوز پلنگ ، لئوپارد ( لئوپارد، گربه های وحشی و بزرگی هستند که جثه ی آن ها، کمی کوچکتر از شیر است ) و ... مورد حمله قرار میگیرد. یک ضربه توسط این پاها می تواند منجر به مرگ شکارچی شود. این را بررسی کنید، هر دو پای شترمرغ با یک پنجه ده سانتی تیز مسل

بازویم بین پنجه های بزرگ و قوی اش گیر افتاده بود و دندان های نیش ِ هولناکش را توی گوشت کف دستم فرو می کرد!! درد تا مغز استخوانم می دوید اما اثری از خون نبود!! فشار آرواره اش مدام بیشتر و بیشتر می شد و با صدای جیغ های گوشخراش ِمن، خوی وحشی گری اش اوج می گرفت... جیغ هایم از حنجره ای که پاره می شد به هیچ کجا و هیچ کس نمی رسید و او می رفت که با یک تکان ساده ی سر، مچ ِدستم را در یک حرکت از هم بدرد و ...
از خواب پریدم! با نفس های بریده بریده و قلبی که تند می ک

نقد رمان صد سال تنهایی : رمانی فوق العاده از دوران پنهان انسان های غربی و آمریکایی

نقد رمان صد سال تنهایی نوشته ی گابریل گارسیا مارکز.
شاید دلیل شهرت این کتاب بیان واقعیت ناپیدای زندگی ان سوی آب هاست. خواندنش انسان را به فکر می اندازد که زندگی چگونه بوده و
گام بعد… واقعا زندگی باید چگونه باشد؟ اجدادشان که آنگونه بوده‌ اند، چه شدند و خودشان چه می خواهند ؟
اصل رمان داستان زندگی یک خانواده درطول صد سال را به تصویر می کشد و از آن جایی شروع می
امروزه سفر فقط در جنگل و دریا خلاصه نمی شود کویر از زیباترین منطاق گردشگری در ایران محسوب می شود. حس کنجکاوی ، ماجراجویی و تنوع طلبی گردشگران را برای سفر به کویر ترغیب میکند.
کویر مرنجاب از زیباترین نقاط کویری ایران است که در نزدیکی شهر تهران و حوالی کاشان در استان اصفهان قرار گرفته است. فاصله کم کویر مرنجاب از تهران سبب شده تا آمار سفر به کویر مرنجاب نسبت به سایر کویر ها در ایران افزایش چشمگیری داشته باشد.
روایات تاریخی بیانگر آن است که نام
گوشت مار
در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد گوشت مار و خواص آن صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروان گرامی قرار گیرد.
توضیحاتی در مورد گوشت مار
به طور کلی مار جانوری خزنده است که گوشت‌خوار است و به حالت دراز کشیده و پا ندارد. پا نداشتن مار باعث می شود که مارها با مارمولک های بی‌ پا اشتباه گرفته می‌شوند ، ولی باید توجه داشته که مار با مارمولک بی پا با هم تفاوت هایی دارند که می توانیم به این موارد اشاره کنیم ؛ مارها پلک ندارن

هر صبح به خودم می‌گویم باید خوراکی‌های که شکر پنهان دارند نخورم. تنفس شکمی را از سر بگیرم. روی تردمیلی که این‌همه دوستش دارم و علیرغم ماه‌ها استفاده نکردن هر روز به من پیام می‌دهد تو می‌تونی! بیست دقیقه راه بروم. سبزیجات بیشتری بخورم. قرص‌هایم را فراموش نکنم. آب کافی بنوشم، غذاهای سالم‌تر و ... .
و خودم هم می‌دانم حذف غذاهایی با شکر پنهان یعنی تقریبا همه خوراکی‌هایی که می‌خورم و مرا زنده نگهداشته!
و بعد دوباره به خودم این فرضم را یاد‌

۹۸ انقدرام بد نبود. فکر میکنم این خیلی شخصیه
اتفاقات بد زیادی افتاد که حوادث شخصی نبود
بدترین اتفاق برا من امسال ۲۲ دی ماه بود بزرگترین ترس زندگیم رو رقم زد که باعث شد از شهری که دوسش دارم دلم زده بشه. و هر لحظه‌اش ای کاش که فراموشم بشه
حالا خیلی فکر میکنم ب بقیه مردم به بقیه ادمهایی که شرایط منو به مراتب بدتر داشتن و فکر میکنم به شجاعتشون. و تو دلم تحسینشون میکنم. و میترسم بیشتر از این درموردش حرف بزنم اینجا
ولی ۹۸ سال خوبی بود برام. خیلی بهت
طنزپردازی مهران مدیری و رضا عطارانطناز دیگری که بایستی از وی یاد کرد که مهران مدیری است . [44] مدیری چه درمقام فیلمساز و چه در منزلت هنرپیشه , سیمای ویژه‌ای در دنیای کمدی اهل ایران داراست . مدیری اگر چه چهره ای بدون شوخی و کم آب دارااست البته شیرینی خاصی در چشمانش دارااست توان وی در خنداندن مخاطب با به کار گیری از پباده سازی موقعیت‌ها و تکه کلام‌های رندانه و چه بسا خبیثانه‌ای است که در عین آسانی و مظلوم نمایی ادا می‌نماید
یکی از جذابیت هایی که گردشگران را به  سفر با تورمالزی تشویق میکند دیدن تمامی فرهنگ و آداب و رسوم مردم آسیا در یک جا می باشد.
فرهنگ مالزی ترکیبی از فرهنگ کشور های هند، چین و مالایی می باشد. این فرهنگ ها باهم پیوند خورده و سبب تنوع جذابی در همه زمینه ها را سبب شده است.این تنوع بر روی فرهنگ غذایی مردم مالزی تاثیر زیادی داشته است و سبب شکل گیری تنوعی از غذاهای محلی شده است که در سراسر جهان معروف می باشند. عطر و طعم فوق العاده دوست داشتنی غذاهای مال
ویل ساوایر ، مأمور سابق اف بی آی و معاون ، (دوین جانسون) به عنوان مشاور امنیتی برای یک آسمان خراش پیشرفته هنری به نام "مروارید" استخدام شده است. اما وقتی این "Fort Knox" با ارتفاع زیاد از طرف تروریست ها مورد حمله قرار می گیرد ، خانواده ویل در بالای آتش 96 طبقه قرار می گیرند که خود وی در این حمله قرار دارد. و آن زن و بچه ها نمی خواهند خودشان را نجات دهند.آیا می توان خستگی راک را گرفت؟ آیا می توان اشتیاق Dwayne را از بین برد؟ این که چقدر از آسمان خراش لذت می ب
The origin of love
اولین بار که این آهنگ رو شنیدم، خیلی به نظرم چندش‌آور و وحشتناک اومد. اما بعدش که یکی دو بار دیگه گوش دادم، واقعا ازش خوشم اومد. 
این رو قبلا شنیده بودم؛ که بعضیا (تا جایی که یادمه تو یونان باستان) می‌گفتن فلسفه این‌که ما می‌گیم مثلا "نیمه گمشده"، اینه که ما درواقع مثل دو تا آدمی که به‌هم چسبیدن آفریده شده بودیم. اما از یه جایی به بعد، از هم جدا شدیم و از همون موقع به بعد، هرکس داره دنبال نیمه گمشده خودش می‌گرده تا دوباره کامل بشه.
ژئوپارک جهانی قشم در غرب این جزیره زیبا واقع شده که به عنوان اولین و
تنها ژئو پارک خاورمیانه در سال ۲۰۰۶ در یونسکو به ثبت رسید و ایران نیز
به خاط همین موضوع یکی از شش کشور صاحب ژئو پارک در قاره پهناور آسیا شناخته شد و امتیاز گرفت.
اینجا یکی از منحصر به فردترین ژئو پارک های جهانه که به دلیل قرار گرفتن در کنار سواحل زیبای خلیج فارس و جنگل دریایی حرا به پارک زمین شناسی ایران تبدیل شده. وجود مجسمه
های طبیعی و نقش برجسته های پراکنده، چین خوردگی ها
تعبیر خواب زیارت امام رضا ع و دیدن امام رضا در خواب به تعبیر ابن سیرین
ابزار وبلاگ  » عکس » تعبیر خواب
دیدن خواب امام رضا ممکن است برای هر فرد مسلمان شیعه ای پیش بیاید در مطلب تعبیر خواب حرم امام رضا قصد داریم انواع تعابیر و در حقیقت تعبیر خواب دیدن امام رضا از بخش تعبیر خواب بررسی کنیم.
تعبیر خواب زیارت امام رضا ابن سیرین
 تعبیر خواب زیارت حرم امام رضا به معنای دیدن فردی عادل و درست است پس خواب شما راست و حقیقت است
اما چرا خواب امام رض
ماهی سیاه کوچولو یکی از داستان‌های کودکان، نوشته صمد بهرنگی معلم و نویسندهٔ ایرانی است. او این داستان را در زمستان سال ۱۳۴۶ نوشت و انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آن را در سال ۱۳۴۷ با تصویرگری فرشید مثقالی منتشر کرد. قصه ماهی سیاه کوچولو در مورد ماهی کوچکی است که به عشق دیدن دریا خطر می‌کند و سفری دور و دراز را با تجربه‌های متفاوت برای رسیدن به رهایی آغاز می‌کند. ماهی سیاه کوچولو کتاب برگزیده کودک در سال ۱۳۴۷ شد. همچنی
بچه‌ها، می‌بینم که قطعی اینترنت روی همه تاثیرات به‌سزایی داشته =))
پست قبلی خصوصی بود روی دو دقیقه هفت تا بازدید خورد. گفتم حالا که انقدر دست به چونه همه‌تون نشستین توی بیان، و بیان هم که گویا روی گوشی‌ام کار می‌کنه، پس بیام برای اولین بار در مدت طولانی کاری رو انجام که واقعا بهش عادت ندارم؛ روزمره گفتن!
١. سر همین اولی پشیمون شدم. انقدر که هیچی ندارم برای گفتن :)) ولی می‌خوام سر این پست بیشینه(!) ی مقاومت رو از خودم نشون بدم. 
۲. امروز به این ف
تصاویری از ابتکار و خلاقیت در طرح و مدل موی این افراد حال انگیزه آنها از این مدل موهای عجیب و غریب چیست خدا می داند !  این افراد موهای خود را به شکل عنکبوت، مخروط‌های رنگارنگ، آناناس، مارمولک رنگارنگ، تصویر رابین ویلیامز، سومین چشم، موش، تصویر سالوادور دالی و توپ آرایش کرده اند.

همچنینین بخوانید:
مدل های محبوب آرایشی زنان کشور‌های مختلف جهان

آشنایی با ضروری‌ ترین لوازم آرایش خانم‌ ها

مدل موی مارمولکی: این هم مویی است که صاحب آن تصمیم
دانلود دانلود دانلود کتاب دانشگاهی دانلود آهنگ مسیح و آرش AP به نام دانلود آهنگ علیرضا طلیسچی به نام مجموعه بی نظیر آموزش زبان انگلیس مجموعه ی جدید، فوق العاده متنوع آموزش فتوشاپ به صورت عالی و کامل آموزش فتوشاپ سی سی به صورت فیلم طرح جابر کلاس اول دبستان مورچه هدانلود مقاله دانلود مقاله دانش آموزی دانلود مقاله رایگان دانلود اهنگ جدید دانلود آهنگپاورپوینت دانلود رایگان دانلود کتاب دانشگهایدانلود کتاب مهندسی دانلود د حساب دیفرا
سمپاشی ساس
سمپاشی ساس با بیش از سال ها تجربه در زمینه خدمات سمپاشی با کادری مجرب در از بین بردن انواع ساس با
استفاده از بهترین سموم ترکیبی و ارائه خدمات سم مناسب جهت انواع سوسک های
ریز آماده پاسخگویی به نیاز شهروندان عزیز است.
سمپاشی و دفع انواع آفات و حشرات با استفاده از سموم با کیفیت و مناسب جهت از
بین بردن هرنوع حشره و سوسک و موش در محیط های مختلف مانند ساس، انبارها، هتل ها و شرکت ها و
رفع کامل آن با رعایت تمامی اصول ایمنی، زیست محی

*** با کلیک بر روی هر مطلب،به صفحه توضیحات و لینک دانلود فایل ها منتقل می شوید.

لیست 21 فایل بازرگانی از کسب و کار
والمارت
شرکت علی بابا
مدیریت رفتار مصرف کننده
کسب و کار
دانلود پکیج صورت های مالی شرکتها | مهمترین منبع در تحلیل بنیادی
بازاریابی برای فیلم «مارمولک» معجزه تبلیغات حداقل!
آموزش جامع VBA در اکسل
مثال های vba
فرم اکسل خروج کالا از انبار
فرم اکسل ورود کالا به انبار
بیزنس پلن
راز موفقیت آنتونی رابینز
سرگذشت استیو جابز از آغاز تا پایا

اس ام اس روز دانشجو؛
روز قلم های تیز
روز فکر های خلاق
روز اندیشه های نو، روز تو، روز دانشجو مبارک

در کوچه درس رهگذاریم هنوز
وین راه دراز می سپاریم هنوز
از اول ثبت نام سال ها می گذرد
ما واحد پاس نکرده داریم هنوز
روز دانشجو مبارک

امام صادق(علیه السلام):
دوست ندارم جوانی از شما را جز بر دو گونه ببینم:
دانشمند یا دانشجو

دانشجو اگر عاشق شود بی پرده مشروط می شود
چیزی شبیه فاجعه با عشق ممکن می شود

شمع شدی شعله شدی سوختی
خاک تو سرت هیچی
سمپاشی ساس
سمپاشی ساس با بیش از سال ها تجربه در زمینه خدمات سمپاشی با کادری مجرب در از بین بردن انواع ساس با
استفاده از بهترین سموم ترکیبی و ارائه خدمات سم مناسب جهت انواع سوسک های
ریز آماده پاسخگویی به نیاز شهروندان عزیز است.
سمپاشی و دفع انواع آفات و حشرات با استفاده از سموم با کیفیت و مناسب جهت از
بین بردن هرنوع حشره و سوسک و موش در محیط های مختلف مانند ساس، انبارها، هتل ها و شرکت ها و
رفع کامل آن با رعایت تمامی اصول ایمنی، زیست محی
ساعت هنوز یک نشده که خانه بالاخره آرام می‌شود.
دانه برف رضایت می‌دهد دیگر گریه نکند و از خستگی حتی نتواند شیر بخورد و می‌خوابد.
ابر سیاه هم بعد از ورق زدن مجموعه کتاب‌های حیواناتش خوابش برده.
ملوسی را از زیر پتو بیرون می‌کشم و همراه اسپلیت و دوستی و مارمولک به اتاق پسر می‌برم. می‌دانم که تا صبح چندبار دیگر به اتاقش خواهم رفت تا پتویش را مرتب کنم. لااقل دیگر سرفه نمی‌کند.
یحیا هم دیگر تب ندارد. اما همسر به اندازه همه ما مریض است.
حال خودم هم
گنبد نمکی جاشک ، یکی از زیباترین جاذبه های زمین شناسی ایران
چکیده مطلب:
سفر به بوشهر در حاشیه خلیج فارس پر از هیجان است و تجربه ای متفاوت از طبیعت را به شما می‌دهد.یکی از دیدنی‌های طبیعی این استان گنبد نمکی جاشک است.که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین در سراسر جهان می‌باشد.کوه نمک جاشک در استان بوشهر یکی از شگفت انگیزترین پدیده‌های زمین شناسی است.این کوه به عروس نمکی کوه‌های ایران نام گرفته است.در این مقاله می‌خواهیم به
سمپاشی سوسک درشت یکی از انواع سمپاشی می باشد که برای مبارزه و نابودی انواع سوسک های درشت ، حشرات ، موش ، ساس ، مارمولک ، مورچه ، انواع کک ها و ... لازم و ضروری است.
سمپاشی سوسک درشت باید با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در جهت حفظ سلامت خانواده و پاکسازی محیط توسط متخصصین این حوزه انجام شود.
بسیاری از افراد برای سمپاشی سوسک درشت منازل خود ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی سوسک ، سمپاشی سوسک ریز و یا سمپاسی سوسک اشپزخانه را در اینترنت جستجو می کنند و به
سمپاشی سوسک درشت یکی از انواع سمپاشی می باشد که برای مبارزه و نابودی انواع سوسک های درشت ، حشرات ، موش ، ساس ، مارمولک ، مورچه ، انواع کک ها و ... لازم و ضروری است.
سمپاشی سوسک درشت باید با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در جهت حفظ سلامت خانواده و پاکسازی محیط توسط متخصصین این حوزه انجام شود.
بسیاری از افراد برای سمپاشی سوسک درشت منازل خود ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی سوسک ، سمپاشی سوسک ریز و یا سمپاسی سوسک اشپزخانه را در اینترنت جستجو می کنند و به
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از مندل  :علاوه بر سمندرها، ما انسان ها نیز می توانیم برخی از بافت های بدنمان را مجددا بازسازی کنیم. حداقل ، این چیزی است که مطالعه جدیدی که اخیرا در مجله پیشرفت های علوم منتشر شده است ، گزارش کرده است. با استفاده از مکانیسمی کاملاً شبیه به مکانیسمی که دوزیستان مانند سمندرها و برخی از ماهیان گورخری توسط آن قسمتهای از دست رفته بدنشان را رشد می دهند ، غضروف مفصل انسان نیز می تواند خود را بازسازی کند.
این توانا
یک:
کشته ای خواب مرا از خود ...ولی ...
بیداری ! هنوز تو را ...درخواب می بینم!
دو:
گرفته ای از من امتیاز چشم هایم را ...
باید مال تو باشد ...بیست و چهار ساعتهام!
سه:
خرداد عشق تورا مفت فروختیم ...
حالا تابستان بی عشقی ...باید عرق بریزیم ...
شاید!
پاییز ...
خدا باران رحمتش را ریخت!...
چهار:
نکته اینجاست که من عاشق دستان توام ...
ولی حتی یکبار نصیبم نشده ..." دست توام "!!!
پنج:
کلاسم را فروختند به لیلی که ازدواج کند ...
رفته ام بیابان و با هیچ ... عاشق لیلایم هنوز!
شش:
مزار شش
دانلود فیلم ایرانی جدید
گیشه فیلم های ایرانی در صورت چند مدت اخیر دستخوش تغییرات زیادی کرده است ، سینمای ما حالا به ثبات رسیده و فیلم های اجتماعی نیز با بازی های قوی به محبوبیت عظیم رسیده اند.
سینمای کمدی نیز حالا به سمت و سوی دیگری می رود و جذابیت خاصی را ایجاد کرده است و هر کسی را می تواند به سمت خود جذب کند.
اگر علاقه مند به جدید ترین های سینما هستید و ترجیح می دهید فیلم ها را در اسرع وقت پس از ورود به شبکه نمایش خانگی با بالاترین کیفیت و نسخه
قانون باغ

به اقتضای روزهای گرم وسرد درباغ جاها وظروفی
را برای تغذیه حیوانات کوچک ساکن و رهگذر در باغ کار گذاشتم تا در سرما وگرما و بحران
های برودتی و حرارتی آسایش شان را بعنوان سرپرست دیمی باغ، حق ساکنین و مجاورین صیانت
و ادا کنم.

امسال هم بخاطر گرمای هوا برای رفع  تشنگی پرندگان وجانداران کوچک چند کاسه آب در بعضی
از جاهای باغ گذاشتم.

گنجشک ،زنجیرک ، پرستو، قمری، سبز قبا ، زنجره ،سنجاقک
و پروانه  وحتی مارمولک سبز و گاهی وقت ها کبوتر
و هدهد
شاید کمتر کسی باور کند که در نزدیک تهران بزرگ پر از دود، جایی وجود داشته باشد که بتوان چشم‌اندازی به جز ساختمان‌های بلند و ماشین‌های پیچیده در هم دید. جایی منحصر به فرد، رویایی و جدید!
دشتی وسیع و بزرگ در ۷۰ کیلومتری پایتخت با منظره‌ای بی‌نظیر که بیشتر شبیه به کارت پستال است تا یک دشت واقعی! دشتی که با گرم شدن هوا، از شقایق پر می‌شود و انگار مخملی قرمز رنگ روی دشت کشیده‌اند.
شقایق دشت لار در نزدیکی تهران، یکی از مکان‌های دیدنی و دوست‌ داش
همه زیبایی و تفاوت چرم را ستایش می کنند. زرق و برق چرم وقتی در لباس اکسسوری یا دکور خانه استفاده می شود بی مانند است. دوام چرم نظیر ندارد. با گذشت زمان حتی ظاهر بهتری پیدا می کند.
خیلی از افراد چرم را می شناسند و می توانند چرم تقلبی از واقعی را تشخیص دهند.
چرم چیست و از چه ساخته شده است؟
اساساً، چرم پوست حیوانات است که پردازش شده و عملیات زیباسازی روی آن صورت گرفته است. پوست حیوان قبل از استفاده با روغن درجه یک پوشیده می شوند تا ظاهر زیبایی بیاب
امنیت در دنیای مجازی سال گذشته چالش های بسیاری را پشت سر گذاشت. هکرها با حملات گسترده خود شرکت ها و افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار دادند و کاری کردند تا دنیای سایبری یکی از سیاه ترین دوران خود را پشت سر گذارد.
هک شدن سونی به خاطر ساخت یک فیلم، لو رفتن تصاویر شخصی هنرپیشه های معروف، حمله به بانک اطلاعاتی بیمارستان ها و شرکت های بیمه، از دسترس خارج کردن شبکه های بازی Xbox و Playstation و ... از جمله رویدادهایی بودند که هکر های کلاه سیاه در سال گذشته از
یوزپلنگانی که با من دویدند

بخشی از وصیت‌نامهٔ بیژن نجدی در ابتدای کتاب یوزپلنگانی که با من دویدند چنین است:
و می‌بخشم به پرندگان رنگ‌ها، کاشی‌ها، گنبدها به یوزپلنگانی که با من دویده‌اند غار و قندیل‌های آهک و تنهایی و بوی باغچه را به فصل‌هایی که می‌‌آیند بعد از من.
یوزپلنگانی که با من دویدند روایت ۱۰ داستان کوتاه با موضوع مرگ است که هر کدام کاملاً مجزا و با نثری خاص و شعرگونه توسط زنده‌یاد بیژن نجدی نوشته شده است.
بیژن
نجدی، با مدرک ر
شایعات در دنیای بازی‌های ویدئویی نقش پررنگی دارند. بعضی از آنها بسیار مهم و پرحاشیه هستند و برخی نیز جنبه‌ی شوخی دارند؛ اما به هیچ‌وجه نمی‌توان نقش آنها و تاثیری که روی مخاطبان می‌گذارند را نادیده گرفت. با ۸ شایعه غیر واقعی بازی GTA همراه باشید.

وقتی یک شایعه منتشر می‌شود، کمتر کسی به غیرواقعی بودن آن فکر می‌کند، اما حقیقت این است که در بیشتر موارد، شایعه‌ها واقعیت ندارند و نباید به آنها توجه شود. در این مقاله نیز ما به شایعاتی می‌پردا
عکاسی در طبیعت یکی از دیگر از شاخه های انواع عکاسی است که شامل عکاسی گیاهان و جانوران می­شود و به این معنی است که از گیاهان، گل­ها، و حیوانات در محیط زیست شان عکاسی شود. این امر به علت مسائل مختلف و تحرک سوژه، امری چالش برانگیز است. اما در اینجا هرآنچه باید از عکاسی طبیعت بدانید در اختیارتان می­گذاریم.
1. برای عکاسی از طبیعت به چه لنزهایی نیاز دارید
جمله­ ی معروفی در پیشاهنگی هست که می­گوید: همیشه آماده باش. این جمله معروف در میان عکاسان است ک
بعضی‌وقت‌ها چاره‌ای نیست! اتفاقی می‌افتد که سکوت و غم همه‌جا را فرا می‌گیرد، کاری را می‌کنی که دوست نداری و جایی می‌نشینی به غصه خوردن که نباید. این‌جور وقت‌ها حوصله‌ای هم نیست برای کارهای عقب‌مانده و برنامه‌ریزی‌های جدید و چه و چه. از روزهای قرنطینه حرف می‌زنیم؛ روزهایی تلخ که گرچه می‌دانیم می‌گذرند، شوخی‌بردار نیستند و در این روزها از هیچ احتیاطی برای درگیر نکردن جان خود و دیگران نباید فروگذار کرد.با این وجود گاهی اگر خودت به

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها